http://www.studio-kraska.cz

 

Co je chemický peeling?

Chemický peeling je velmi starou vysoce účinnou metodou péče o pleť pomocí slabých až středně silných organických kyselin. První poznatky o této speciální kúře získali již Egypťané. Dnes se používají zvláště ovocné kyseliny (většinou organické kyseliny typu AHA a BHA). Tyto kyseliny v různé míře podráždí pleť. Po stádiu podráždění následuje hojení. Nové buňky vznikající při hojení, nahrazují buňky poškozené, které před peelingem vykazovaly ESTETICKÝ DEFEKT - trudovitá pleť po akné, vrásky, poškození pleti po nadměrném slunečním záření. Chemický peeling AHA a BHA je bezpečnou lékařsko-kosmetickou metodou, která představuje hraniční ošetření mezi kosmetikou a léčivem.

Nová pokožka vyhlíží po AHA peelingu mnohem lépe a je zdravější, než pleť před peelingem.

 

Použití chemického peelingu:

  • Při poškození kůže po nadměrném slunění s tvorbou vrásek a nadměrným rohovatěním
  • Akné typu I a II s pustulami a komedony a trudovitá pleť
  • Změny a posuny pigmentu (pihy, hypo a hyperpigmentace po slunění nebo zánětu)
  • Stárnutí pleti

 

Které části kůže lze ošetřit?

Obličej, krk, dekolt, ramena, záda, paže, předloktí, hřbety rukou, paty

 

Jak ošetření probíhá?

Ošetření probíhá pouze v podzimních a zimních měsících a skládá z několika kúr 3 - 5 povrchového AHA a BHA peelingu SYNCARE. Několik dnů před první kůrou se používá zjemňující emulze, která významně snižuje riziko případné nežádoucí reakce. Poté nastane ošetření  přípravkem G30 nebo G35 AHA obnovující peeling. Jedná se o roztok kyseliny glykolové (původem z cukrové třtiny) upravený na optimální pH. Aplikace přípravku se zpravidla projeví svěděním a začervenáním. Dle reakce pleti a typu kůry bude roztok po několika minutách neutralizován a odstraněn. Možný nepříjemný pocit na pokožce ihned ustává. Následně se používá indiferentní krém dle doporučení a opět se použije zjemňující emulze. V době mezi aplikacemi se musí pokožka chránit před sluncem.

 

Můžete chemický peeling aplikovat jako kosmetička?

Samozřejmě, vlastním certifikát -  viz.  záložka na panelu vlevo.

 

Výsledky ošetření: (brzy budu mít svou fotogalerii)

Kontraindikace:

Těhotenství a kojení, autoimunitní onemocnění, časté virové infekce typu herpes simplex (opary), pigmentové névy a útvary nejistého původu

 

Cena chemického peelingu se odvíjí od rozsahu aplikace:

obličej od 490Kč

záda od 980Kč

lokty od 300Kč

chodidla a paty od 490Kč

předpřípravný krém 5Kč/ks vzorek - před prvním ošetření 7ks, při následujích jsou v ceně zákroku 

 

TOPlist